Bądź na bieżąco!

13 lipca 2012

Sprostowanie.

W związku z zaistniałymi okolicznościami - chwała za to, że istnieją jeszcze na tym świecie uczciwi ludzie, którzy mają odwagę napisać - zmuszona jestem anulować wyróżnienie Gossip Girl, gdyż nastąpiła nieoczekiwana sytuacja, z której wynikło, iż jej jedno-part 'The Stylinson Office' okazał się być plagiatem.
Oryginał, który znajduje się na popularnym serwisie chomikuj.pl (http://chomikuj.pl/VICkropka/FF+-+The+Office) pojawił się tam już 17 października 2010r. i jest to historia inspirowana Zmierzchem, której bohaterami są Bella Swan oraz Edward Cullen. Gossip Girl w swojej pracy zmieniła jedynie imiona, miejsce akcji (zamiast Chicago pojawia się tutaj Londyn) oraz narrację. W pierwowzorze można zauważyć, że historię opowiada dziewczyna, tutaj osobą opowiadającą jest Harry (w późniejszych fragmentach Louis).
Rozumiem, gdyby praca była inspirowana oryginałem, niestety jedno-part jest niemal w całości skopiowany z chomika. Jedyne szczegóły, którym różnią się te dwie prace zostały wymienione powyżej.
Jest mi niezmiernie przykro zamieszczać tutaj takie sprostowanie, niemniej jednak plagiat jest kradzieżą, czyli przestępstwem, a reguły konkursu nie dopuszczają tak niedojrzałych zachowań. Tylko tworząc samodzielne prace jesteście fair w stosunku do osób, które je sprawdzają, jak również innych uczestników, biorących udział w konkursie.

Do Gossip Girl,
Nie chcę ci tutaj wytykać błędów, bo nie o to tutaj chodzi, ale przytaczając napisane przez ciebie słowa "Przepraszam za taką długość, ale pisanie po północy działa na mnie inspirująco" pragnę tylko zauważyć, że za ich pomocą, próbowałaś przekonać samą siebie, iż shot, który mi wysyłasz jest twoją własnością. 


Do osoby, która była taka miła i przede wszystkim uczciwa, wysyłając nam informację o plagiacie,
Dziękuję z całego serca, bo dzięki tobie mogę być sprawiedliwa, a moja ocena jest kilkakrotnie przemyślana. 


Wyróżnienie, które pierwotnie było przyznane Gossip Girl, trafia do Giovi i jej jedno-parta pt. "I'm sorry that I'm not sorry". Gratuluję!


Jeszcze raz przepraszam za zaistniałą sytuację. Mam nadzieję, że to nigdy więcej się nie powtórzy.
Z pozdrowieniami, administratorka :)

1 komentarz:

  1. oja, ale lipa. Nie spodziewała bym się tego akurat po niej. Smutno troszeczkę, ale miejmy nadzieję, że jakoś przeprosi i odpokutuję.

    OdpowiedzUsuń